..::::Durimi::::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..::::Durimi::::..

.:::Fillestar-Mir Se Vini::::.
 
ForumGalleryLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Si me shpejtu Pc

Shko poshtė 
AutoriMesazh
durimi

durimi


Numri i postimeve : 135
Age : 32
Registration date : 02/06/2007

Si me shpejtu Pc Empty
MesazhTitulli: Si me shpejtu Pc   Si me shpejtu Pc Icon_minitimeMon Oct 08, 2007 8:47 pm

Disa metoda per ta shpejtuar Pc.

Deaktivizimi i " INDEXING SERVICES "
Indexing Services eshte nje program i vogel qe shfrytezon nje hapsire te madhe te Ram memories dhe shpesh mund te shkaktoj qe Pc juaj te punoje ngadal, Ky proces sherben per t`ju ndihmuar kur ju kerkoni diqka ne Pc ,nese ju e shfrytezoni rrall kete sherbim ,ai eshte plotesisht i panevojshem ,andaj per ta shpejtuar Pc deaktivizojeni
Per ta deaktivizuar vepro keshtu :

1. Shko ne Start
2. Click Settings
3. Click Control Panel
4. Double-click Add/Remove Programs
5. Click the Add/Remove Window Components
6. Largoja shenjen nga Indexing services
7. Click Next
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://durim.forumsq.net
 
Si me shpejtu Pc
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» PEr me shpejtu PC gjat startimit
» PEr me shpejtu PC gjat startimit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
..::::Durimi::::.. :: ...:::Sende te ndryshme:::...-
Kėrce tek: