..::::Durimi::::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..::::Durimi::::..

.:::Fillestar-Mir Se Vini::::.
 
ForumGalleryLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Rrite shpejtesine e Hard-Diskut

Shko poshtė 
AutoriMesazh
durimi

durimi


Numri i postimeve : 135
Age : 32
Registration date : 02/06/2007

Rrite shpejtesine e Hard-Diskut Empty
MesazhTitulli: Rrite shpejtesine e Hard-Diskut   Rrite shpejtesine e Hard-Diskut Icon_minitimeThu Jul 26, 2007 10:30 pm

RRITE SHPEJTESINE E HARD-DISKUT

Ja nje TUtO nga une qysh me rrit shpejtesine e HARD-DISKUT.Une nuk i mar pergjegjsin nese juv dodh diqka PC tuaj.

Kryeni ket veprim vetem nese PC i juaj osht 256mb RAM ose me i lart.
shkoni te START pastaj shkoni RUN edhe e shkruni SYSEDIT.EXE
->qelen 4 dritare .e lyp dritaren me emrin system.ini
kerkoni deri en Fund te dritares edhe lypne
nje rresht ku shkrun [386enh].
atyh e shtyp ENTER per me dal me ni rresht tri dhe ne at rresht shkruani Irq14=4096

Pastaj shkoni te FIle edhe bonja SAVe .
Ndryshimet do te verehen pasi tja boni REBOOT.

VEREJTJE:sipas disa te dhenav kjo METOD osht per diska IDE drives ,por sipas te disa te dhenav me te reja kjo osht e mundshme edhe per SCSI disks.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://durim.forumsq.net
 
Rrite shpejtesine e Hard-Diskut
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
..::::Durimi::::.. :: ...:::Sende te ndryshme:::...-
Kėrce tek: