..::::Durimi::::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..::::Durimi::::..

.:::Fillestar-Mir Se Vini::::.
 
ForumGalleryLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Si Me I Lidh 2 PC Ne Rrjet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
durimi

durimi


Numri i postimeve : 135
Age : 32
Registration date : 02/06/2007

Si Me I Lidh 2 PC Ne Rrjet Empty
MesazhTitulli: Si Me I Lidh 2 PC Ne Rrjet   Si Me I Lidh 2 PC Ne Rrjet Icon_minitimeSun Oct 07, 2007 9:26 pm

Kablli kryq quhet "cross over" nese planifikon ta blesh ne shitore. Ne te dy anet e kabllit jane konektore te njejte RJ-45, vetem fijet jane te lidhura ndryshe.
Konfigurimi i kompjuterit te pare:
IP: 192.168.0.1
Subnet mask: 255.255.255.0

Konfigurimi i kompjuterit te dyte:
IP: 192.168.0.2
Subnet mask: 255.255.255.0

Ne te dy kompjuteret e shenon workgroup-in me emer te njejte dhe aktivizon file & print sharing.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://durim.forumsq.net
 
Si Me I Lidh 2 PC Ne Rrjet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
..::::Durimi::::.. :: ...:::Sende te ndryshme:::...-
Kėrce tek: